A Népkör Aranykapu játszóháza 15 éves lett
Az idei év kiemelten jelentős a Népkör Magyar Művelődési Központ számára, hiszen idén működésének 150. évfordulóját ünnepli, de nem ez az egyetlen jelentős esemény most a központ életében. A Népkörhöz tartozó Aranykapu játszóház idén 15 éves. Ennek apropóján egy koncerttel ünnepeltek szombaton, azonban Polyákovity Izabella művelődésszervező elmondta, hogy az egész évadra jellemző lesz majd a jubileumra való emlékezés.
Mikor 2006-ban az Aranykapu megalakult, mindenképp úttörőnek számított a környéken, a városban is egyértelműen az elsők között nyitottak meg. Mindig külön kiemelt figyelmet szenteltek annak, hogy a játékok természetes anyagokból készüljenek; ez a kezdetek óta nem változott, ebben kérdés nélkül kiemelkednek a többi játszóház közül. Most szombaton került sor a nyitórendezvényre, a játszóház jubileumi programjai pedig az egész évet felölelik majd.
A művelődésszervező kifejtette, hogy a hétvégén tartottak kézműves foglalkozást, valamint új gyermeklemezét bemutatta a jelenlévőknek a Juhász zenekar. Ezeken túl ott volt például az Aranykapu Néptáncegyüttes is, mint az egyik, a játszóházzal szorosan együttműködő szakosztály. Rajtuk kívül további táncegyüttesek is, akik műsoraikkal képet festettek az előző időszak munkáiból. A programok sorát bővítette egy jótékonysági akció is.
A programszervező elmesélte, hogy a célok között szerepel a játszóház felújítása, a rendezvényen egybegyűlt szülők és vendégek pedig hozzájárulhattak a fejlesztésekhez. Ez kapcsán háláját fejezte ki, ugyanis bőkezűek voltak az érintettek. Nem is lehet kérdés, hogy fontosnak tartják a játszóházat, annak működését, megújulását, korszerűsítését.
A játszóház egyébként szerdánként és csütörtökönként a legkisebbeket várja; előbbi nap a 4-6 évesek ismerkedhetnek meg a néptánc alapjaival, a népi kézműves technikákkal. A csütörtöki napokon kötetlenebb keretek között, családi programként várják a 0-6 éveseket szüleikkel, ilyenkor a közösségi élményen, az ismerkedésen van a hangsúly. A programok iránt igen komoly az érdeklődés és nincs ez másként a Népkör egyéb foglalkozásaival sem.
Maga a játszóház egyébként alkalmas arra is, hogy azok a kisgyerekek, akik nem magyar tagozatra járnak, ily módon gyakorolhassák a magyar nyelvet. A Népkör megalakulásának idején az alapszabályként kihangsúlyozták, hogy vallási, nemzeti és rassz megkülönböztetés nélkül mindenki tagja lehet a körnek, amennyiben tiszta erkölcsű és feddhetetlen jellemű. Épp ezért a szerb ajkúakat is örömmel látják a rendezvényeken, a foglalkozások pedig minden gyermeknek segítenek a magyar szókincsük gazdagításában.
Forrás: vajma.info Fotó: Népkör Facebook-oldal